Періодичні видання СумДУ

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/69

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Item
    Підвищення ефективності бізнес-процесів на виробничому підприємстві
    (Сумський державний університет, 2020) Карінцева, Олександра Іванівна; Каринцева, Александра Ивановна; Karintseva, Oleksandra Ivanivna; Харченко, Микола Олексійович; Харченко, Николай Алексеевич; Kharchenko, Mykola Oleksiiovych; Мазін, Юрій Олександрович; Мазин, Юрий Александрович; Mazin, Yurii Oleksandrovych; Пономарьова, Г.С.
    Підвищення ефективності діяльності підприємства передбачає оптимізацію всіх бізнеспроцесів, пов’язаних з виробництвом готової продукції починаючи з замовлень сировини до безпосереднього виробництва продукції. У статті був проведений аналіз роботи складського господарства виробничого підприємства та виокремлені його основні функції. Функції складу можна представити у схемі бізнес-процесу організації складського господарства. Робота складу поділяється на прийом матеріальних цінностей, відвантаження готової продукції та забезпечення внутрішніх складських процесів, тобто являє собою підтримку загальних бізнес-процесів підприємства. Окрім того, сформульовано перелік основних проблем, що виникають при управління складським господарством, причинами яких є великий вплив людського фактору на діяльність даного бізнес-процесу. Саме люди відповідають за правильність оформлення та обліку матеріальних цінностей, їх переміщення та контроль. Тому впровадження автоматизованої системи управління складом (WMS-системи) може повністю або частково вирішити ці проблеми. Також у роботі виділено складові впливу WMS-системи на ефективність діяльності складського господарства як одного з елементів бізнес-процесу на підприємстві. До таких складових віднесено: потоки доходів, відносини з клієнтами, ключові види діяльності, ключові результати, ключові партнери, цінності та структура витрат. Покращити результати діяльності складу, а отже і всього підприємства, можна через підвищення ефективності використання складського приміщення, покращення точності та швидкості у виконанні завдань, оптимізацію кількості співробітників складу та наявність сучасного обладнання, що дозволить швидко та якісно виконувати складські операції.
  • Item
    Как оценить качество работы предприятия
    (Сумский государственный университет, 2018) Ковалев, А.И.
    Адекватное оценивание качества работы предприятий расширяет их возможности, которые подтверждаются репутацией, и создает благоприятные условия для привлечения инвестиций. Однако в научной литературе не представлены исследования моделей качества деятельности и функционирования предприятий с точки зрения всех возможных результатов. В статье определены, в соответствии с требованиями международных стандартов на системы управления, эффективность деятельности, результативность функционирования, устойчивый успех предприятия и качество управления (стратегический эффект устойчивого успеха) - согласно логической последовательности: "ресурсы - непосредственные результаты - прямые и косвенные конечные результаты". Представлена классификация способов оценивания качества деятельности (функционирования), на основе которой разработана информационно-аналитическая система сбора и обработки управленческой информации - для автоматизации процедуры оценивания.