Періодичні видання СумДУ

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/69

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Item
    Американська історіографія зовнішньої політики США щодо КНР, 1949–1991 рр.
    (Сумський державний університет, 2023) Гончаренко, Анатолій Володимирович; Honcharenko, Anatolii Volodymyrovych
    У статті розглянуто американську історіографію зовнішньої політики США щодо Китаю в 1949–1991 рр. Висвітлюються основні дослідницькі тенденції в американській історіографії. Проаналізовані погляди американських дослідників на зовнішню політику США щодо КНР у 1949–1991 рр. Більше 70 років коло постійних наукових проблем в американській історіографії фокусувалося на зовнішній політиці США, її принципах, пріоритетах та механізмах. Американські вчені не були затиснуті в ідеологічні рамки, що позначалося на історичних дослідженнях. Це також сприяло історикам США досліджувати актуальні проблеми, відкривати нові джерела, що вплинуло на розвиток американської синології. З метою відображення основних тенденцій проаналізовані узагальнюючі та окремі роботи з проблематики. Встановлено взаємозв'язок між ідеологічним кліматом та орієнтацією в історіографії.
  • Item
    Comparison of rural population burden between China and Ukraine
    (Sumy State University, 2023) Medvid, V.Yu.; Cui, L.
    З метою поглибленого розуміння тягаря сільського населення в Китаї та Україні, коригування структури сільських людських ресурсів та кращого сприяння ефективному впровадженню управління сільськими людськими ресурсами в обох країнах. У цьому дослідженні було проаналізовано Статистичний щорічник Китаю та Демографічний щорічник України для вимірювання тягаря сільського населення в Китаї та Україні за трьома показниками: чисельність сільського населення, природний приріст населення та рівень міграції населення, використовуючи період 2011–2020 років як часовий проміжок. Результати дослідження показують, що і Китай, і Україна стикаються з відносно серйозним демографічним навантаженням, але прояви демографічного навантаження дуже різні. Навантаження на сільське населення Китаю характеризується перенаселеністю, про що свідчить велика кількість сільського населення, високий рівень народжуваності та значний надлишок сільської робочої сили; навантаження на сільське населення України характеризується недонаселеністю, про що свідчать низький природний приріст населення та низький рівень природної міграції, збільшення кількості сільських жителів, які виїжджають за межі сільської місцевості, та продовження від'ємного приросту сільського населення. Виходячи з цього були надані дві рекомендації. З одного боку, Китай має зосередити зусилля на підвищенні пропускної спроможності сільської місцевості для населення, зміцненні первинної промисловості, розвитку третинної індустрії, покращенні можливостей сільських жителів щодо започаткування власного бізнесу та мінімізації надлишку робочої сили у сільській місцевості. З іншого боку, Україна має скоригувати свою демографічну політику, вжити численних заходів для заохочення дітонародження та прагнути до підвищення народжуваності. Водночас це має сприяти підвищенню рівня доходів та зайнятості сільського населення, посиленню соціального захисту, підвищенню привабливості сільських територій, збалансуванню соціального тиску, спричиненого дефіцитом сільської робочої сили. Це дослідження має важливе значення для зменшення демографічного навантаження на сільські території обох країн, оптимізації структури сільських трудових ресурсів та вдосконалення управління сільськими людськими ресурсами.
  • Item
    Economic analysis of energy efficiency of China's and India's national economies
    (Sumy State University, 2023) Узі, Зіхуей; Узи, Зихуей; Ji, Zihui; Сотник, Ірина Миколаївна; Сотник, Ирина Николаевна; Sotnyk, Iryna Mykolaivna
    Розвиток суспільства сильно залежить від енергії. Однак екстенсивне використання енергії викликає глобальні проблеми, такі як виснаження ресурсів і потепління клімату. Китай та Індія є типовими швидкозростаючими країнами, що розвива-ються, економічний прогрес в яких залежить від традиційного споживання енергії. Для реалізації бачення сталого розвитку цих держав необхідно вивчити економічну ефективність використання енергії цими націями. На основі аналізу тенденцій енергоспоживання та валового внутрішнього продукту в Китаї та Індії з 1990 по 2019 роки в цій статті обговорюються зміни індексу енергоспоживання на одиницю валового внутрішнього продукту. Автори дійшли висновку, що споживання енер-гії в Китаї та Індії здебільшого здіснюється промисловістю, житловим сектором і транспортом. Якщо аналізувати за типами ресурсів, Китай споживає переважно вугілля, нафтопродукти та електроенергію, тоді як Індія живиться здебіль-шого вугіллям, нафтопродуктами, біопаливом та відходами. Оскільки обидві країни переважно використовують вугілля та нафтопродукти, які належать до викопного палива, вони викидають велику кількість вуглекислого газу, що загрожує якості навколишнього середовища. Зважаючи на це, Китай та Індія повинні зосередитися на розвитку зеленої енергетики. Загальне споживання енергії в Китаї набагато більше, ніж в Індії, а валовий внутрішній продукт Китаю перевищує індійський. Однак енергоспоживання Китаю на одиницю валового внутрішнього продукту менше, ніж в Індії. Чим вище споживання енергії на одиницю валового внутрішнього продукту, тим більша залежність економічного розвитку країни від енергії. Тож пропозиції авторів полягають у стимулюванні розвитку невикопних джерел енергії та коригуванні енергетичного балансу досліджува-них країн, переробки твердих відходів та заохоченні торгівлі викидами, кліматичних інвестицій та фінансування в державах для досягнення цілей сталого розвитку.
  • Item
    КНР у зовнішній політиці США у період президентства Ліндона Джонсона, 1963-1969 рр.
    (Сумський державний університет, 2018) Гончаренко, А.В.; Клочко, Н.А.
    У статті досліджено зовнішню політику США щодо КНР під час президентства Л. Джонсона у 1963-1969 рр. Охарактеризовані причини, хід та наслідки активізації зовнішньополітичної стратегії США у китайському напрямку протягом періоду, що досліджується. Досліджено практичну реалізацію Вашингтоном доктрини "стримування Китаю". Проаналізовано роль різних угрупувань в американському істеблішменті у формуванні китайської політики Білого Дому, конкретні зовнішньополітичні дії адміністрації президента США Ліндон Джонсона щодо КНР у 1963-1969 рр.
  • Item
    США та колоніальні протиріччя на Далекому Сході наприкінці XІХ - на початку ХХ ст.
    (Сумський державний університет, 2018) Гончаренко, А.В.
    У статті досліджено позицію США у колоніальних протиріччях на Далекому Сході наприкінці XIX - на початку ХХ ст. Охарактеризовані причини, хід та наслідки активізації колоніальної експансії США стосовно Китаю протягом періоду, що досліджується. Досліджено причини запровадження та практичну реалізацію Вашингтоном доктрини "відкритих дверей" та "рівних можливостей" щодо Цинської імперії. Проаналізовано роль США у посиленні колоніальної боротьби у Китаї наприкінці XIX - на початку ХХ ст.
  • Item
    The Transmission of International Food Commodity Prices to China
    (Sumy State University, 2018) Shuquan, H.
    Food commodity prices stability is a great concern in developing countries. The food commodity prices spike during 2007-2008 has put many developing countries short of food supply. Food has been the key issue in China. In this paper, we aim to study the price stability of China’s three main food commodities, examining the transmission of world prices of rice, maize and wheat to China during the recent food commodity prices spike and the factors influencing the transmission. The study contributes to the academic research by giving new insight to the transmission of world food price to developing countries. (1) To understand the world price transmission to China