Періодичні видання СумДУ

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/69

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Item
    Priority directions and ways for implementation of ukraine's humanitarian policy systems
    (Сумський державний університет, 2020) Пахомов, Володимир Васильович; Пахомов, Владимир Васильевич; Pakhomov, Volodymyr Vasylovych; Каріх, Ігор Володимирович; Карих, Игорь Владимирович; Karikh, Ihor Volodymyrovych
    The article is devoted to the research of priority directions and ways of implementation of systematic foundations of humanitarian policy of Ukraine. The authors point out that the national security policy in the humanitarian sphere in Ukraine is based on a rather sound and developed scientific-theoretical, ideological and methodological base.
  • Item
    Організаційно-правові засади діяльності суб’єктів протидії кіберзлочинності
    (Сумський державний університет, 2018) Пахомов, Володимир Васильович; Пахомов, Владимир Васильевич; Pakhomov, Volodymyr Vasylovych; Кравченко, Є.В.
    Дана стаття присвячена дослідженню організаційно-правових засад діяльності суб’єктів протидії кіберзлочинності як одного із небезпечних правопорушень. Особливу увагу приділено способам підготовки, роботи та протидії такому поняттю як кіберзлочин його запобігання та деякі аспекти боротьби з ним.
  • Item
    Військові суди
    (Сумський державний університет, 2016) Пахомов, Володимир Васильович; Пахомов, Владимир Васильевич; Pakhomov, Volodymyr Vasylovych; Дегтяр, Р.О.
    У статті проаналізовано доцільність запровадження принципів формування військових судів і їх місце в системах військової юстиції та судів загальної юрисдикції. Головний фактор ефективної діяльності Збройних Сил України - налагоджена структура військової юстиції. До судової системи загальних судів включено і військові суди регіонів, Військово-Морських сил та гарнізонів поряд із судами, що створюються за адміністративно-територіальним принципом. Тому, як частка єдиної системи загальних судів, військові суди являють собою підсистему, що пристосована до організаційної структури Збройних сил України. Військові суди до їх ліквідації у 2010 році розглядали усі кримінальні справи щодо військовослужбовців або за їх участю, а також адміністративні справи у спорах військовослужбовців з командуванням, стояли на сторожі дисципліни та правопорядку у військах. Реформою 2010 року були ліквідовані військові суди — тепер справи, що мали б розглядатися гарнізонними військовими судами розглядаються судами загальної юрисдикції першої інстанції, а справи, що мали б розглядатися у апеляційних військових судах розглядаються у апеляційних судах загальної юрисдикції. Активно ведеться дискусія про необхідність повернення військових судів в Україні. Водночас для того, щоб вони не тільки ефективно працювали, а й не порушували права громадян, необхідно вивчити практику Європейського суду з прав людини. Слід врахувати й особливості роботи в умовах бойових дій, а, отже, підвищеного навантаження.