Періодичні видання СумДУ

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/69

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Item
    Competitiveness of Ukrainian Companies in Foreign Markets: New Challenges and Opportunities
    (Sumy State University, 2019) Сабадаш, Віктор Володимирович; Сабадаш, Виктор Владимирович; Sabadash, Viktor Volodymyrovych; Stauvermann, P.J.; Peleshchenko, R.O.
    У статті на основі аналізу актуальних проблем зовнішньоекономічної діяльності визначено ключові завдання українських компаній при роботі на зовнішніх ринках. Технології виходу українських компаній (особливо невеликих) на зовнішні ринки є досить витратними і організаційно складним. Навіть одного разу вибудувана успішна стратегія зовнішньоекономічної діяльності потребує постійних покращень, коректив і налаштувань відповідно до змін зовнішнього бізнес-середовища. Пріоритетними сферами, інновації й удосконалення в яких сприятимуть покращенню конкурентних позицій українських компаній на зовнішніх ринках, визначено: професійну (компетентності, знання, досвід), логістичну (базис поставки у зовнішньоторговельних контрактах), страхову (валютні ризики), фінансову (валютні дерегуляції), інституційну (залучення зовнішніх інвестицій), митну (електронне декларування), технологічну. У дослідженні доведено, що у конкурентних умовах комерційно успішна стратегія зовнішньоекономічної діяльності українських компаній може бути забезпечена за рахунок: активізації трансферу технологій; нарощування обсягів торгівлі високотехнологічними товарами і експорту товарів (послуг) із високою доданою вартістю; використання преференцій угод про зону вільної торгівлі; нарощування експорту органічної продукції землеробства; посилення процедур захисту інтелектуальної власності. Вказані компоненти характеризуються суттєвим потенціалом зростання конкурентоспроможності національних компаній на зовнішніх ринках. Ураховуючи ресурсні можливості українських компаній і зовнішні виклики (економічні, геополітичні, технологічні, інвестиційні), стратегічним завданням є поступова, але незворотна переорієнтація торговельних потоків із ринків країн-СНД на європейський та азійський ринки.
  • Item
    Ринки злиттів і поглинань: стан, проблеми функціонування і тенденції розвитку
    (Сумський державний університет, 2015) Сабадаш, Віктор Володимирович; Сабадаш, Виктор Владимирович; Sabadash, Viktor Volodymyrovych; Гонтар, Д.А.
    Ефективність функціонування економічного суб’єкта у конкурентному середовищі визначається його здатністю й можливостями постійного нарощення економічного й виробничого потенціалів і використанням найбільш результативних факторів і точок «зростання», для чого фірма може використати резерви внутрішнього зростання або залучити зовнішнє інвестування чи вдатися до процедур злиття і поглинання. У світовій практиці угоди злиттів і поглинань як інструмент нарощування економічного потенціалу компаній та антикризового корпоративного управління, використовуються давно й успішно. Український ринок злиттів і поглинань поки що є малорозвиненим, оскільки українські компанії вбачають у таких процедурах більше загроз, аніж позитивних економіко-фінансових та іміджевих ефектів. У статті на основі критичного аналізу світового досвіду злиттів і поглинань визначено їх сучасні особливості й тенденції ринку, досліджено стан українського ринку злиттів і поглинань, виокремлено основні ризик-чинники і проблемні вузли економічного і правового характеру, що визначають ступінь та ефективність угод економічної концентрації бізнес-активів.