Видання зареєстровані авторами шляхом самоархівування

Permanent URI for this communityhttps://devessuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/1

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 112
  • Item
    Роль та значення банківського кредитування в розвитку економіки країни
    (Сумський державний університет, 2024) Шахова, В.Д.
    Ефективне функціонування банківської системи та якість кредитних послуг є вагомими чинниками забезпечення економічного зростання на інноваційних засадах. Кредитна діяльність є провідним напрямком банківських операцій, від якого значною мірою залежать прибутковість та фінансова стійкість банків. Удосконалення системи банківського кредитування набуває стратегічного значення для стимулювання інвестиційних процесів, підтримки підприємницької активності, задоволення потреб населення у позикових коштах. Саме розвиток кредитування реального сектору економіки і створення сприятливих умов для залучення кредитних ресурсів є важливими передумовами для зміцнення економічного суверенітету України, реалізації національних інтересів в сучасних умовах глобалізації та посилення конкуренції. Проблемі банківських кредитів присвячено праці вітчизняних та зарубіжних авторів, зокрема: М.І. Савлука, В.Д. Лагутіна, Ю. Потійка, О.Є. Гудзя, О.П. Орлюк, Б.С. Івасіва та ін. Щодо трактування банківського кредиту, цитуються визначення І.А. Бланка та У.В. Владичина. Наукові праці вищезазначених вчених демонструють сучасну організацію кредитної справи в економіці, а також можливі проблеми банківського кредитування. Віддаючи вдячність науковцям за наукову роботу з цього питання, слід зазначити, що необхідні подальші дослідження. Це пов’язано з недостатньою розвиненістю окремих питань, оскільки з кожним роком змінюється стан банківських кредитів і виникають нові питання, які потребують вирішення.
  • Item
    Кредитна політика банку (на прикладі АТ КБ «ПриватБанк»)
    (Сумський державний університет, 2024) Чередніченко, К.В.
    Мета кваліфікаційної роботи полягає у дослідженні теоретико-методологічних та практичних засад механізму формування та реалізації кредитної політики банку, вивченні особливостей її реалізації в АТ КБ «ПриватБанк» та пошуку шляхів удосконалення в умовах невизначеності економіко-соціального середовища на тлі воєнних дій в Україні. У процесі написання роботи використано наступні методи дослідження: системний аналіз, порівняння, узагальнення та групування – при дослідження теоретичних засад механізму формування та реалізації кредитної політики банку; аналіз та синтез, оцінювання, графічний і табличний методи відображення даних – при аналізі фінансового стану АТ КБ «ПриватБанк» та оцінці ефективності реалізації кредитної політики; економіко-математичний метод – при побудові багатофакторної регресійної моделі та прогнозуванні кредитного портфелю банку. Основний результат роботи полягає в наступному: 1) набуло подальшого розвитку визначення поняття «кредитна політика банку»; 2) запропоновано механізм формування та реалізації кредитної політики банку розглядати за системним підходом з поєднанням цільової та організаційно-функціональної складової як єдиного цілісного механізму; 3) запропоновано шляхи удосконалення кредитної політики банку на основі побудови багатофакторної регресійної моделі впливу економіко-соціальних факторів на кредитний портфель банку та його прогнозування. Отримані результати дослідження можуть бути використані вітчизняними банками для підвищення ефективності реалізації кредитної політики.
  • Item
    Валютні операції банку: особливості організації та їх аналіз
    (Сумський державний університет, 2024) Макаренко, В.О.
    Стабільність та ефективність банківської системи в значній мірі залежать від належної організації валютних операцій. Правильне управління валютними ризиками, оптимізація процесів валютних конверсій та своєчасне здійснення міжнародних розрахунків є критичними для підтримання ліквідності банків і забезпечення фінансової стабільності. В умовах зростаючої конкуренції на банківському ринку, надання якісних послуг у сфері валютних операцій стає значущим чинником конкурентоспроможності. Інтеграція української банківської системи у міжнародний фінансовий простір передбачає відповідність міжнародним стандартам та практикам у сфері валютних операцій. Це вимагає проведення постійного аналізу та вдосконалення організаційних підходів до проведення валютних операцій. Банківська діяльність тісно пов’язана із зовнішньою торгівлею, міжнародним рухом капіталів і кредитів, виробничим та науково-технічним співробітництвом між країнами, міграцією робочої сили, туризмом та іншими формами міжнародних економічних відносин. Тому ефективність роботи комерційних банків на валютних ринках безпосередньо впливає на фінансові результати їхніх клієнтів. Механізм проведення таких операцій потребує постійного аналізу, моніторингу та державного регулювання для підвищення його ефективності. Оскільки угоди на валютному ринку пов’язані з зовнішньоекономічними відносинами, вони стають джерелом ризику та можуть впливати на економічну безпеку держави. Тому на сьогоднішній день впровадження ефективної організації валютних операцій банків та їх аналіз є дуже важливою задачею.
  • Item
    Забезпечення фінансової стійкості банку
    (Сумський державний університет, 2022) Пижова, Ю.Ю.
    В роботі обґрунтувано методичні підходи щодо оцінки та забезпечення фінансової стійкості банківської установи в сучасних умовах розвитку економіки країни і практичних рекомендацій щодо їх оптимізації, а також покращення рівня управління ними за допомогою вдосконалення аналітичного інструментарію.
  • Item
    Управління депозитною політикою банку
    (Сумський державний університет, 2021) Жаден, С. О.
    Дослідження теоретичних основ та практичних аспектів управління депозитною політикою банку та розробка основних напрямів його удосконалення
  • Item
    Стрес-тестування банківських установ та його удосконалення
    (Сумський державний університет, 2021) Забіла, М.І.
    На сьогодні, під час економічної кризи в країні у зв’язку з поширенням пандемії Covid-19, досить важливим є визначення таких параметрів, котрі б надали змогу чітко сформувати поведінку банків під час негативних зрушень на фінансовому ринку країни. Стрес-тестування надає змогу не тільки установити банкам розмір капіталу, котрий під час негативних подій на фінансовому ринку зможе забезпечити фінансову стійкість установи, а й в цілому забезпечує утворення достатнього розміру грошових потоків у масштабах світової економіки. В роботі розглянуті теоретичні та практичні засади здійснення стрес-тестування банківських установ.
  • Item
    Виникнення ризиків легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом у банківських установах
    (Херсонський національний технічний університет, 2020) Мордань, Євгенія Юріївна; Мордань, Евгения Юрьевна; Mordan, Yevheniia Yuriivna; Діденко, К. В.
  • Item
    Моделювання впливу цифровізації на розвиток фінансових технологій
    (Сумський державний університет, 2021) Пігуль, Є.І.; Pihul, Ye.I.
    У роботі досліджено детермінанти поширення цифрових технологій у фінансовій сфері, проаналізовано існуючі підходи та методи до моделювання зв’язку між цифровими та фінансовими технологіями. У роботі розроблено науково-методичний підхід до оцінювання цифровізації як драйвера та інгібітора розвитку фінансових технологій на основі побудови регресійних моделей панельних даних та моделі розподіленого лагу.
  • Item
    Кредитування організацій з використанням кредитних ліній: умови і проблеми розвитку
    (Сумський державний університет, 2021) Василенко, А.О.
    У роботі розглянуто особливості процесу кредитування організацій з використанням кредитних ліній, проведено порівняння вітчизняного і зарубіжного досвід кредитування організацій з використанням кредитних ліній. Наведено організаційно-функціональну та економічну характеристику АТ «Альфа-Банк» та проаналізовано процес кредитування організацій з використанням кредитних ліній. Виявлено проблеми кредитування організацій з використанням кредитних ліній та запропоновано заходи щодо вдосконалення кредитування організацій в АТ «Альфа-Банк».
  • Item
    Аналіз проблемної заборгованості в банківській системі України
    (ТОВ "Міжнародний бізнес центр", 2019) Крухмаль, Олена Валентинівна; Крухмаль, Елена Валентиновна; Krukhmal, Olena Valentynivna; Ковригіна, О. А.
    У статті виконано дослідження сутності та динаміки проблемних кредитів банків України. Проаналізовано позиції науковців стосовно трактування сутності категорії «проблемний кредит», запропоновано авторський підхід до визначення даного поняття. На базі статистичних даних проаналізовано динаміку проблемної заборгованості в банківській системі України за останні десять років та в кризові періоди, обсяг наданих кредитів банками України загалом та за контрагентами, досліджено причини збільшення абсолютної суми простроченої заборгованості. Враховуючи світовий досвід регулювання кредитного ризику, запропоновано напрями удосконалення управління проблемними кредитами банків в Україні, а також першочергові кроки управління проблемними кредитами банків.